Mayday, mayday!

Jestem mocno przeziębiona, Babcia też. Bolą plecy, oczy łzawią, katar jak z odkręconego kranu. Położył by się człowiek, wygrzał, ale nie ma jak. Tymcio, Lala i Mikuś domagają się swoich praw. Tymcio lekko kaszlący i Lala lekko smarkająca.

(Nie)spodziewanie Mikuś dostaje gorączki. Przecież katar prawie już mu przeszedł! No nic, zbijamy… W nocy znów 39. I znów zbijamy. Kolejny dzień i to samo. Lala i Tymcio czują się gorzej, Lala dostaje gorączki. Z przedszkola nici. Polka Matka i Babcia na pełnych obrotach, od jednego do drugiego: z termometrem, z miską, albo z okładem – zależy co akurat potrzebne. A sytuacja się komplikuje, bo coraz trudniej pozbyć się gorączki, do tego Mikuś zaczyna kasłać. Czuję, że zaraz się rozpłaczę, bo dziś pediatrów w przychodni nie ma… Ratunku… Dzwonię.

„Mayday, mayday! Wieża, co robić??”
A wieża spokojnym tonem: „Kochanie, dzwoń po lekarza, niech przyjeżdża do domu”.

Okazuje się, że nikt nie przyjedzie, bo jest okres grypowy i mają do obsłużenia pacjentów „abonamentowych”. Ale po godzinie obdzwaniania prywatnych przychodni udało mi się zapisać dzieci do lekarza na sobotę. Przetrwaliśmy jakoś kolejną noc – Mikuś budził się co trochę, w dodatku wygramolił się z łóżeczka, położył na dywanie i nie dał się z powrotem przenieść. Gorączka nie dawał mu spokoju, podobnie jak Lali, a Tymciowi – katar.

Okazało się, że:

Lala – zapalenie ucha,
Tymcio – zapalenie zatok,
Mikuś – obustronne zapalenie uszu.

Rodzina nastawiła się na przetrwanie: antybiotyki, syropki, inhalacje, oklepywanie itd. I chyba najbiedniejszy był Mikuś. Nigdy wcześniej tak nie chorował. W dodatku, okazało się, że antybiotyk nie zadziałał, a nawet pogorszył sytuację: Mikuś otwierał szafkę w kuchni, opierał głowę i zasypiał, albo opierał się o ścianę i zasypiał, stracił apetyt, zrobił się osowiały, popłakiwał. Żal było patrzeć.

I w tym całym chorobowym chaosie, wieczorem podczas przewijania z pieluszki Mikusia wypadła naklejka… „DZIELNY PACJENT”.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *